تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۵-۱۳۹۴ و تصاویر

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۵-۱۳۹۴ و تصاویر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر آیسک همچون هفته های گذشته با حضور گسترده مردم ولایت مدار به امامت حجت الاسلام طالبی امام جمعه موقت شهر آیسک اقامه شد . خطیب جمعه آیسک در خطبه اول با تشریح نامه ۳۱ نهج البلاغه و توصیه های امام علی (ع) خطاب به امام حسن مجتبی (ع) گفت : اولین توصیه،  توصیه به تقواست، وی تقوای الهی را به معنای ضابطه داشتن در زندگی و رعایت حریم الهی توصیف کرد و افزود چهارچوب تقوا رعایت حلال و حرام و حدود الهی است. به گفته وی مواظبت از قلب با ذکر خدا دیگر توصیه امیرالمومنین (ع) به فرزند بزرگوارشان بود و راهکار آبادانی قلب انسان ذکر و یاد خداست.

امام جمعه موقت آیسک افزود قلبها حالتهای مختلفی دارند و برای احیا نیاز به موعظه دارند و افراد در هر پست ، مقام و جایگاهی نیاز به موعظه و تذکر دارند .

حجت الاسلام طالبی در خطبه دوم نماز جمعه شهر آیسک با توصیه خود و نمازگراران به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا باید در تمام شئون زندگی انسانها نمود داشته باشد . وی مسلم ابن عقیل را نمونه ی یک انسان متقی موفق در عرصه سیاست معرفی کرد و با بیان ایجاد حرکت سفیر امام حسین (ع) در کوفه پرداخت . وی عدم استفاده مسلم ابن عقیل  از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف خود را مصداق تقوای سیاسی ایشان دانست.

وی با اشاره به نگاه بزرگ انقلاب و رهبری گفت : همه مسئولان دوست دارند تحریمها رفع شوند ولی همانطور که رهبر معظم انقلاب تذکر داده اند ما هم می گوییم چه توافق شود و چه توافق نشود ، چه متن توافق به تصویب برسد و چه به تصویب نرسد ما ذره ای از آرمانهای خود و انقلاب در حمایت از مظلومان عالم کوتاه نخواهیم آمد.

امام جمعه موقت آیسک افزود حمایت از مظلومان همانطور که سیره ی حکومتی امیرالمومنین (ع) بود سرلوحه کار ماست و هرگز دست از حمایت از مظلومان بر نخواهیم داشت . وی با اشاره به مناسبتهای هفته ، ۸ شوال سالروز جنایت ال سعود در تخریب قبور ائمه بقیع را تسلیت گفت و در آستانه ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه انقلاب یاد و خاطره مرحوم طالقانی را گرامی داشت.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*