تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۸-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲-۸-۹۳

خطبه های نماز جمعه امروز با توصیه امام جمعه محترم  به رعایت تقوا و تاکید بر همراهی آن با اخلاص برای قبولی اعمال آغاز شد. در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و مستند به روایات بر وسیله بودن عزاداری و پرهیزاز هدف قرار گرفتن تاکید نموده و افزودند از نظر شکلی نباید عزاداری ها همراه کار حرام باشد، از نظر مطلب نباید روضه دروغ بیان شود، اخلاص باید باشد و ضمنا نباید فقط ظاهر باشد نگاه باید نگاه وسیله ای باشد برای ترویج فرهنگ عاشورا. عزاداری باید انسان ساز و خانواده ساز باشد، تربیت کننده باشد. همچنین با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام مبنی بر اینکه هر کس به اندازه بال مگسی بر امام حسین علیه السلام گریه کند ثوابش  فقط بر خداست و بهشتی می شود، بر اهمیت حضور وتوجه به عزاداری در این ایام تاکید کردند.

در خطبه دوم با اشاره به حکم جدید مقام معظم رهبری برای اعضای شورای انقلاب فرهنگی گفتند: امید می رود این شورا با لحاظ شرایط مسائل فرهنگی کشوررا بهتر مدیریت کنند. جون حل مشکلات فرهنگی کشور رفع مشکلات دیگر است. در ادامه با تاکید بر پرهیز از اداره کشور با درآمدهای نفتی افزودند: این مخالف نظر حضرت آقاست که به بهانه هایی بنزین وارد کنیم و بنزین داخلی را مصرف نکنیم. حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه با تسلیت ارتحال حضرت آیت الله مهدوی کنی به سیره ایشان اشاره نموده و حق شناسی دقیق و ایستادگی در راه آن، ثبات در حق ، مقابله با سکولاریسم و التقاط، تربیت نیروهای متخصص، آزادی و حریت و عدم دلبستگی به دنیاو موضع گیری شفاف ایشان در فتنه را یادآور شدند. خطیب جمعه آیسک افزود: در خصوص حرکتهایی که اخیرا در تطهیر چهره فتنه گران صورت می گیرد نیز میگویند اینها گناهی انجام ندادند !! بزرگترین گناهشان امیدوار کردن دشمن و تبدیل قدرت انتخابات ۸۸ به ضعف و حربه علیه نظام توسط دشمنان بود. وی ضمن تشکر از مواضع انقلابی رییس محترم قوه قضاییه تاکید کرد: نخواهیم گذاشت فتنه گران دوباره سر برآورند.

در پایان امام جمعه محترم با اشاره به اسیدپاشی در اصفهان و سوء استفاده رسانه های بیگانه همزمان با تصویب طرح های تامین بیشتر آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس بر توجه همگانی به این موضوع تاکید نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*