تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۶-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۶-۹۴ آیسک

امام جمعه محترم آیسک در خطبه اول با توصیه خود وهمگان به تقوای الهی در مورد دلایل نرس از مرگ به سه عامل ؛ جهالت ، تعلقات زیاد به دنیا وم گناه و ظلم اشاره نموده و با ارائه احادیث و روایاتی آن را تبیین نمود. در ادامه ضمن اشاره به فراررسیدن اول ذیقعده سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)  در خصوص زندگی با آرامش سادگی را از عوامل آن ذکر کرده و در مورد سخت گیری در ازدواجها به والدین هشدار داد و افزود قرآن می فرماید اگر می خواهید غنی کند خدا شما را ازدواج کنید و اما خلاف آن در جامعه مرسوم است می گویند اول مسکن و شغل بعد ازدواج. وی چاره و  علاج ناسازگاری ها در ازدواجها را اصلاح بیان نمود و گفت: اگر اصلاح نشد باید تحمل کرد و اگر ممکن نبود بزرگترها کمک کنند که اصلاح صورت گیرد. . آخرین علاج و چاره را طلاق بگذارند.

در خطبه دوم خطیب جمعه آیسک با اشاره به موضع گیری های مقام معظم رهبری در موضوع ارتباط با آمریکا گفت: در مرود آمریکا اگر ردپای آن را در تقویم ها از یاد ببریم و گذشته را فراموش کنیم، حال را چه کنیم؟ آینده را چه کنیم؟ بدبختی های مردم عراق و افغانستان و یمن و سوریه را چه کنیم؟ چرا بعضی به دنبال بزک کردن آمریکا هستند؟  کدام عقل و وجدانی اجازه می دهد آمریکارا به عنوان دوست و فرشته نجات انتخاب کنیم؟ آمریکا را از در بیرون کردیم از پنجره وارد نشود. باید مراقب نفوذ آمریکاییها پس از برجام  در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی  باشیم.

در ادامه امام جمعه محترم با اشاره به بحث انتخابات و ورود زودهنگام بعضی و ایجاد فضای انتخاباتی ضمن اظهار نگرانی از آن که بجای رسیدگی به وضع مردم به موضوعات اتخاباتی روی آورده اند افزود: انتخابات های ما طبق معیارهای بین المللی و با نصاب بالای حضور مردم صورت می گیرد امام چرا از الان بعضی داخلی ها شروع کرده اند به اینکه ممکن است نقلب صورت گیرد؟ این در حالی است که خود این افراد هم از همین انتخاباتها به جایی رسیده اند. شورای نگهبان نظارت آن استصوابی است و در تمام دنیا هم نهادهای مشابه آن بر انتخاباتها نظارت می کند فقط با عناوین دیگری.

در پایان نیز خطیب جمعه آیسک با اشاره به تجدید احکام شورای عالی مجازی گفت: سرمایه گذاری در خصوص شورای عالی فضای مجازی کشور واجب است. باید از حالت انفعال خارج شویم و به صورت فعال به قضیه وارد شویم.راههای مواجه با آن نیز عبارت است از :

به شبکه های اجتماعی معاند نباید اجاز فعالیت داده شود ؛ شبکه های اجتماعی غیرمعاند نیز باید قوانین کشور را رعایت کنند و شبکه های اجتماعی داخلی و مناسب باید تقویت شود.

 

در حاشیه مراسم امروز از رتبه های سه رقمی کنکور سراسری توسط ستاد برگزاری نماز جمعه تقدیر شد.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*