تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۹-۱۳۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۹-۱۳۹۴ آیسک

امام جمعه محترم آیسک ضمن دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی و ضمن تسلیت ایام عزای پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) ، امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهما السلام) با ذکر حدیثی از امام رضا(ع) از نماز گزاران دعوت کرد به آیین پیامبر اسلام (ص) که رفق و مدارا است بیشتر توجه کنند. حدیث این است:

مومن به درجه کمال ایمان خودش نمی رسد مگر اینکه سه خصلت داشته باشد: یک خصلت از خدا، خصلیت از نبی خدا(ص) و خصلتی از امام خودش و اما خصلت خدایی کتمان اسرارا است، خصلت از پیامبر(ص) مدارا با مردم است و خصلت از امام صبر در سختی هاست. سپس خطیب محترم جمعه در تبیین و توضیح سه مورد فوق با ذکر موارد متعدد تاریخی بر آن تاکید نمود.

در خطبه دوم

امام جمعه محترم آیسک حجت الاسلام والمسلمین عرب ضمن بیان فرازهایی از تاریخ مبارزه امام رضا ع به درسی که شیعیان  می گیرند اشاره و افزود: هر زمانی به تناسب شیوه های مختلفی برای تهاجم دشمنان وجود دارد و امروز باید بحث نفوذ را جدی بگیریم اینکه امروز به بسیجیان حرف می گویند تکمیل پروزه نفوذ است. آنها امروز به این پافشاری بر اصول و ارزشها، تندروی نام نهاده اند و باید بدانند اگر پایداری بر اصول اسلام وانقلاب تندروی و افراطی گری است ما از همه تندرو تریم.  خطیب جمعه آیسک افزود: اینها اینقدر از کلمه افراطی و تندرو استفاده می کنند که عده ای عاقبت عقب نشینی کنند. .. دنبال نفوذ در دانشگاه ها هستند. متاسفانه امروز کسانی که در فتنه ۸۸ محکوم شده اند در دانشگاه سخنرانی می کنندو می گویند کسانی فتنه گرند که نگذاشتند مطالبات مردم تامین شود!!!!  رییس حزب منحله منهضت آزادی را دعوت می کنند در دانشگاه سخنرانی کند. .. باید هوشیار باشیم.

امروز دانشگاه جای سیاسی بازی نیست با توجه به کاهش رشد علمی کشور در واقع ملاک اصلی قدرت که همان دانش است افت کرده است. باید به هوش باشیم.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*