تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ آیسک

امام معه آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، از آن حضرت به عنوان اسوه تقوی یاد کرد و اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) الگوی بسیار زیبایی برای زندگی ما هستند و در تمام شئون زندگی باید از زندگانی آن بانور مکرمه درس بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه بحث هفته ی گذشته پیرامون گامهای رسیدن به آرامش در زندگی در اهمیت نظافت و آراستگی به لزوم نظافت خانه سخن گفت و با استناد به روایاتی از ائمه معصومین (ع) نظافت و جاروب کردن درب خانه را عامل جذب روزی و رفع فقر دانست.

وی در کنار نظافت محل زندگی به ضرورت آراستگی افراد ه ویژه زنانا و مردان در محیط خانواده و معطر کردن آقایان و شانه زدن موها را از حالات نبی مکرم اسلام (ص) بیان کرد.

ناطق در ادامه بحث عالم پس از مرگ نیز گفت: یکی از موضوعات مهم در عالم برزخ تجسم اعمال انسان است، تمام لذتهای بهشت و عذابهای جهنم پاداش و کیفر اعمال دنیوی افراد است.

وی با بیان اینکه تنها نقطه روشن اعمال ما همین ذکر توسلها و عرض اراداتها به ساحت ائمه معصومین(ع) است به ذکر مصیبت ایام فاطمیه پرداخت.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود ومونان به تقوای الهی یکی از مصادیق رعایت تقوا را افزایش بصیرت دانست و با اشاره به نمونه های تاریخی نظیر شهادت عمار در جنگ صفین و سفسطه معاویه بر مراقبت، افزایش بصیرت و درس گرفتن از تاریخ تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به  برخی جنجالهای سیاسی پس از انتخابات باشکوه ملت در هفتم اسفند گفت: برخی افراد با اظهار نظرها و جنجالهای سیاسی می خواهند نقطه های مثبت و با عظمت نظام را به نقطه های منفی تبدیل کنند لذا الفاظ معاندان را بر زبان جاری می کنند و مطالبی چون افراطی و تندروی را تکرار می کنند.

نماینده ولی فقیه وامام جمعه آیسک تاکید کرد: خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر حضور و مشارکت حداکثری مردم به فضل الهی در انتخابات اخیر محقق شد و ۶۲ درصد واجدان رای در انتخابات شرکت کردند در حالی که متوسط مشارکت در انتخابات نمایندگان پارلمانی دنیا ۳۵ درصد است.

وی سلامت انتخابات ، حضور جناح های سیاسی و رقابتی و آزاد بودن انتخابات را مورد اشاره قرارداد و از تلاش عوامل امنیتی   و انتظامی بویژه ادراه اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه تقدیر کرد.

خطیب جمعه آیسک با اشاره به برخی حملات به شورای نگهبان بابیان اینکه برخی از مسئولان خواسته و ناخواسته در پازل دشمن حرکت می کنند اظهار کرد: این قبیل مسئولان حواسشان را جمع کنند، مردم حرکا ت و گفتار آنها را که در ظاهر مطیع ولایت هستند، می بینند اینا فایده ندارد و جریان باید در عمل ولایت پذیری خودشان را نشان دهند و تاریخ درباره آنها قضاوت خواهدکرد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب به توصیه های مقام معظم رهبری به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و لزوم همدلی و همراهی با دولت اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی، ادامه حرکت پرشتاب علمی و مصون سازی فرهنگی توصیه های جدی رهبری است که باید در عمل آنها را ثابت کنیم.

وی یاد و خاطره مرحوم آیت الله واعظ طبسی را گرامی داشت و تشییع باشکوه آن مجاهد نستوه را نشانه مدمی بودن و انقلابی بودن وی دانست. ناطق انتصاب آیت الله رئیسی نماینده مردم خراسان جنوبی در خبرگان رهبری را به عنوان تولیت آستان قدس رضوی تبریک گفت و بریا وی آرزوی توفیق کرد.

امام جمعه آیسک با تبریک روز ۲۲ اسفند سالروز تاسی بنیاد شهید به فرمان امام راحل(ره) و روز بزرگداشت شهدا و سالروز ارتحال فرزند بزرگوار امام حاج سیداحمدآقا خمینی(ره)  را گرامی داشت و بااشاره به اینکه شخصیت حاج احمد آقا مظلوم و ناشناخته مانده است برمطالعه کتاب رنجنامه ایشان به توجه به بحث نفوذ که در این روزها توسط رهبری معظم مطرح می شود، تاکید کرد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*