تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲ آبان ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲ آبان ۹۴

خطیب موقت نماز جمعه آیسک در خطبه اول با بیان حدیثی از امام صادق (علیه السلام) درباره نشانه های مومنان گفت: دوستان و یاران، نماز خواندن اول وقت و چگونگی مصرف ثروت ۳ نشانه مومنان واقعی است .

حجت الاسلام والمسلمین مهدی آجری با بیان اینکه تمام اعمال انسان تابع نماز است حضور قلب در نماز را در سایه فراغت قلب، فراغت وقت و انتخاب مکان مناسب برای اقامه نماز دانست .وی درباره برخی ویژگی های حضرت یوسف پیامبر از جمله وام دادن به دیگران، کمک به ضعیفان و حضور در مجالس مایه مباهات اهل بیت سخن گفت.

وی با اشاره به اول صفر سالروز ورود کاروان اهل بیت امام حسین (علیهم السلام) به شام به ذکر مصیبت پرداخت.

امام جمعه موقت آیسک در خطبه دوم با توصیه به تقوای الهی درباره تلاش استکبار  برای دور کردن مردم از آرمان های انقلاب و مایوس کردن جوانان سخنانی بیان کرد و اظهار داشت : شیطان بزرگ ۴ رویکرد اساسی را برای منزوی کردن جوانان ما آغاز کرده است که مجذوب سازی با هدف لیبرالیزه کردن نظام با کمک عوامل داخلی، اجبار به استفاده از مولفه های گوناگون برای در تنگنا قرار دادن دولت و ملت، ایجاد نا امیدی و یاس در دل مردم و مسئولان و اختلاف شدید سیاسی و استخدام و بکارگیری عناصر نفوذی در کشور از جمله این راهبرد های مرموز در سایه تعامل و فشار است .

حجت الاسلام آجری تاکید کرد: دشمن در تلاش است که با شکستن عزت ملی ملت ایران مظلومیت خود را در لوای تعامل سیاسی القا کند و در آستانه انتخابات مجلس با زیر سوال بردن کارآمدی نظام ولایی به دنبال ایجاد تغییر در درون نظام و تغییر افکار عمومی مردم است .

وی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر رصد دقیق راهبردها و تاکتیک های دشمن در حوزه تعامل، فشار و نفوذ برای استحاله کردن نظام و انقلاب به ویژه در شرایط پسا برجام و جلوگیری از اختلاف نظر ها و رسانه ای کردن آن ها تاکید کرد.

خطیب موقت آیسک در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از اقدام فرهنگی پدر معظم شهید انصاری در کمک به احداث و توسعه کتابخانه عمومی شهر آیسک تقدیر کرد و بر گستردش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در خانواده ها و جامعه تاکید کرد .

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*