تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۱۲-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۱۲-۹۳

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه محترم موقت برگزار شد. خطیب جمعه این هفته در خطبه اول ضمن دعوت خود و همگان به تقوا، همزمان با فرارسیدن روزهای پایانی سال از خانه تکانی دلها سخن گفت و افزود تمام ناملایماتی که در ذهن داریم باید بیرون بریزیم هر کس در هر جایی در طول سال گذشته ما را ناراحت کرده او را ببخشیم. وی همچنین با استناد به مواردی از قرآن ، احادیث و روایات بر این مهم تاکید نمود و افزود: خداوند در قرآن میفر ماید: پس اگر کسی از دیگران بگذرد و صلح دهد اجرش با خداوند است.

خطیب جمعه موقت آیسک افزود: امام صادق (ع) می فرمایند: سه خصلت هست که از خصایل ارزشمند دنیا وآخرت است: اول گذشت کردن و بخشیدن کسی که به تو ظلم کرده است.  دوم: رفت وآمد برقرار کردن با کسی که با تو قطع رحم کرده است و سوم تحمل کردن و بردباری کردن در مقابل کسی که با جهالت خودش نسبت به تو ظلم کرد ه است.  امام جمعه محترم موقت همچنین به موارد زیر به عنوان آثار بخشش و گذشت اشاره نمود: اول محبت خدا، دوم طول عمر و سوم عزت آفرین و عزت آور است.

در بخش دیگری از خطبه اول آقای موسوی به محاسبه سود و زیان در دنیا و ضرورت آن برای اعمال و احوال خودمان پرداخت و گفت: بنا به فرمایش نبی مکرم اسلام(ص) در روز قیامت بنده قدم از قدم بر نمی دارد مگر از چهار چیز از او سوال کردند: ۱- از عمرت که در چه راهی صرف کردی ۲- جوانی انسان در چه راهی خرج شده ۳-مالش را از چه راهی بدست آورده و خرج کرده و ۴- محبت اهل بیت(ع)

خطبه دوم:

امام جمعه محترم موقت آیسک حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به ۲۲ اسفند سالگرد تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ و روز شهید اظهار داشت: شهید با فداکاری خود همه علقه های مادی خودش را در راه اسلام  و در راه حرکت مقدس فدا می کند و وقتی این اتفاق می افتد آن کشور به سعغادت می رسد. وی در ادامه اهتزاز پرچم اسلام در سراسر عالم، عزت و اقتدار کشور عزیزمان، الگو مقاومت در منطقه و جهان و بازگشت هویت به مسلمانان را از جمله برکات شهید و شفرهنگ شهادت در کشور برشمرد.

خطیب موقت جمعه آیسک در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارهای هفته گذشته  با اشاره به بحث محیط زیست بر حساسیت مردم نسبت به عملکرد کسئولین در این حوزه تاکید نمود. وی همچنین از نگرانی مقام معظم رهبری از خدعه و نیرنگ طرف مقبل در مذاکرات علیرغم اینکه اعضای تیم مذاکره کننده ما امین هستند، سخن گفت.

در پایان در مورد نامه ۴۷ سناتور آمریکایی آن را نشانه آغاز فروپاشی حاکمیت نظام آمریکا خواند  وافزود در مقابل این دولت ظالم چاره ای جز اقتداء به شهدا و پایداری بر اصول و ارزشها نداریم.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*