تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۱۰-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۱۰-۹۳

خطبه های نماز جمعه آیسک  ۲۶-۱۰-۹۳

خطبه اول

امام جمعه محترم در ادامه بحث عوامل برکت زدا و برکت آفرین با استناد به آیه شریفه: ” لو ان اهل القری آمنوا واتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء والارض” از عوامل بی برکتی در جامعه با اشاره به علت عام بی برکتی که خود ما هستیم تاکید نموده وبه برگشت و محاسبه در کار خودمان تاکید نمودند.

یکی از عوامل برکت زدا در کلام خطیب جمعه سستی ورزیدن در نماز بود که بر اساس کلام حضرت رسول (ص) به ۱۵ خصلت از جمله رفع برکت از رزق وروزی، عمر بی برکت و محو وجهه صالحین از وی دچار می شود. دیگر از عوامل بی برکتی در کلام امام جمعه محترم عدم پرداخت خمس و زکات ، ترک امر به معروف و نهی از منکرو مهجوریت قرآن است. دلایل مهجوریت قرآن کریم شامل نگرش تک بعدی ما(فقط برای مشکلات شخصی و ..) ، عدم آشنایی عمومی با معارف قرآن کریم ، آموزش نادرست یا ناکافی تعالیم قرآنی، کم توجهی به مسابقات وبرگزیدگان قرآنی است.برای رفع مهجوریت از قرآن کریم باید چه کار کنیم؟

۱-آشنایی با معارف و آموزه های قرانی برای شروع استفاده از قرآن حکیم خوب است و بعدا گزیده تفسیر نمونه و سپس تفسیر نمونه و …  ۲-تصحیح فرهنگ استفاده از قرآن ۳-عمل دست اندرکاران قرآن به دستورات قرآنی. ۴- توجه خاص به مراکز علمی فرهنگی که در بحث قرآن کار می کنند و وقف برای رونق آنها. ۵- در مراسم سعی شود جایگاه قرآن در اوج باشد.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین عرب در بخشی از خطبه ها با اشاره به موج جدید اسلام هراسی در دنیا با اشاره به برنامه ریزی سرویسهای جاسوسی غربی برای اقدامات تروریستی در سطح جهان و انتساب آن به مسلمانان گفت: آمریکا و کشورهای غربی با این اقدامات اذهان را برای فشار بیشتر برمسلمانان و بسیج جامعه جهانی علیه آنان آماده می کنند.

خطیب جمعه آیسک با اشاره به راهبرد جدید دشمن در ایجاد تفرقه و جنگ بین ادیان و مذاهب اسلامی از موج جدید اهانت به مقدسات در روزنامه های داخل انتقاد کرد و گفت: وزارت ارشاد و دستگاههای امنیتی باید با نظارت بیشتر براشخاص و مسببین این اتفاقات ناگوار برخورد لازم و تمام کننده داشته باشند.

درادامه امام جمعه آیسک با اشاره به درخواست مقام معظم رهبری از مسئولان برای دامن نزدن به تفرقه و سخنان حاشیه دار نسبت خصوصا در مجلس از اینکه با سخنان خود معاندین و دشمنان را شاد کنند، هشدار دادند که چرا بعضی نمی فهمند و در داخل حمایت می کنند؟ چرا دشمن را امیدوار می کنند؟

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*