تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۴-۱۳۹۴ آیسک و تصاویر

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۴-۱۳۹۴ آیسک و تصاویر

۱۳۹۴-۰۴-۲۶

درآدینه آخرین از ماه مبارک رمضان نماز دشمن شکن جمعه با حضور شکوهمند مردم خداجوی آیسک در مصلای نماز جمعه برگزار شد. در این مراسم و در خطبه اول امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین عرب ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به توجه دادن حاضران به قرائت با دقت دعای وداع با ماه مبارک رمضان و دعای ختم قرآن کریم از ادعیه صحیفه سجادیه پرداخته وبر حفظ انس با قر آندر ادامه سال تاکید نمود. وی افزود در جمعه ها همدیگر را سفارش به تقوا می کنیم. یکی از خصوصویان متقین در خطب امیرمومنان(ع) تلائت قرآن در شب هنگام با تامل است که از انها رفع مشکل می کند، دوای دردهایشان است، کسانی هستند که به آیات تشویق که می رسند به آن دل می بندند طمع می کنند، احساسا می کنند آن پاداش را الان می بینند، و وقتی به آیه ای تهدید آمیز می رسند گوش دل را به آن می سپارند، چنانکه خروش دم و بازدم دوزخ را در خودشان احساس می کنند.

در خطبه دوم؛

در خصوص جمع بندی مذاکرات هسته ای پس از ۱۲ سال کشمکش بین هفت کشور نکاتی را به این شرح بیان نمودند:

انشااله این توافق خوبی باشد برای ملت شریف و مقاوم ایران که بتواند تمام منافع کشور را حفظ کند، مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه ریاست محترم جمهوری انتظار از ملت را حفظ وحدت و آرامش بریا دستیابی به اهداف عنوان فرمودند. موضوع هسته ای را نباید به جناح خاصی محدود کرد این یک مطالبه ملی است. و همه اینها را مدیون راهبردها، هدایت ها و مراقبت های مقام معظم رهبری هستیم.

یک تشکر ویژه هم داریم از تیم مذاکره کننده هسته ای که با شجاعت و غیرت زحمت کشیدند و در مقابل قدرتهای غربی ایستادگی کردند. البته باید تشکر کرد از مذاکره کنندگان هسته ای در طول این ۱۲ سال.

البته سه عامل مهمی که غربیها مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند این بودکه؛ توان دفاعی وبازدارندگی ما تقویت شده بود، پیشرفتهای عظیم هستهای( غنی سازی ۲۰ درصد و توانایی های متعدد از آن جمله است). و تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه ایاز آن جمله است.

در ادامه خطیب جمعه آیسک به تعطیل ناپذیری مبارزه با استکبار جهانی اشاره نمود و افزود: مبراز با استکبار جزء کارهای اساسی و از مبانی انقلاب اسلامی و مورد تاکید قرآن است . مصداق اتم آن آمریکاست. خودتان را برای مبارزه با ااستکبار اماده کنید.

در خصوص برخی حرفهای غربیها و موسسات آمریکایی و اسراییلی و … با ادعای افسردگی ملت ایران ، بی نشاط بودن جوان ایرانی و به بهانه آن برگزای کنسرت موسیقی و اردوهای مختلط نیز خطیب جمعه آیسک ادامه داد:

متاسفانه گزارشهای که از داشگاهها رسید گزارشات بدی بود، آنها بلندگوی استکبار و صهیونیزم نشوند. اتفاقا مردم ایران بسیار بانشاط، سرزنده و جوانان نیز همینطورند. شرکت در راهپیمایی ها، نمازهای جمعه، و سایر مراسمات معنوی نشان آن است. مسئولان خصوصا در این مورد مراقب باشند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه محترم آیسک با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد محترم شورای نگهبان قانون اساسی به ضرورت و اهمیت آن به عنوان نهاد صیانت از قانون اساسی پرداخت. وهجمه و تخریب آن را نشان این دانست که کارش را درست انجام میدهد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*