تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷ آذر ۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷ آذر ۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷ آذر ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) و تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله فرجه) با بیان روایتی از امیر مومنان حضرت علی (علیه السلام) یکی از نشانه های انسان باتقوا را « حسن خلق » دانست و بر خوش اخلاقی و خوش رفتاری افراد در خانواده و جامعه تاکید کرد .

حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب در ادامه بحث تشریح راه های پرهیز از عصبانیت و خشم با استناد به فرموده مولا علی(علیه السلام) خشم را نوعی دیوانگی دانست و یکی از آثار تند خویی و عصبانیت را فشار قبر اعلام کرد .

وی راه های مبارزه با رذیله اخلاقی عصبانیت و خشم را؛ به یاد خدابودن، سکوت در لحظه خشم، تغییر حالت دادن و دست گذاشتن روی بدن طرف بویژه در خویشاوندان نسبی برای آرامش یافتن برشمرد .

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (صلوات الله و سلامه علیه و آله) گفت: قبر پس از مرگ اولین منزل آخرتی انسان است و خوانده تلقین توسط نزدیکان متوفی، خوانده سوره های یاسین، ملک، توحید، انا انزلنا و آیت الکرسی در روزهای اول دفن اموات ضروری است .

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، یکی از عرصه های تقوا در مسایل سیاسی را شناخت دشمن و نقشه های دشمنان دانست و تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دشمنان سه راهبرد از بین بردن مسئولان و چهره ه ای نظام با ترور ، از بین بردن مردم در جنگ ۸ ساله و از بین بردن باور های مردم را دنبال کردند و اکنون در مرحله تغییر باورهای مردم ایران، دولت آمریکا راهبرد مقابله با ایران را در ۱۶۰ صفحه با عنوان ” کدام مسیر به سمت ایران ” با سه رویکرد و ۹ سناریو آغاز کرده است .

حجت الاسلام والمسلمین عرب در این باره از فشار تحریم و تهدید نظامی، سیاست چماق و هویج ، معامله بزرگ و تعاملاتی با ایران و طرح نفوذ به عنوان رویکردهای آمریکا برای مهار، تغییر رفتار و تغییر ساختار با ایران یاد کرد و افزود : رویکرد آنها مهار کردن ایران، حذف قدرت برتر منطقه ای بودن ما، تغییر رفتار دادن ما با کشورهای غربی و در نهایت به هم ریختن ساختار نظام جمهوری اسلامی است .

وی بی ثبات سازی محیط داخلی کشور، تحریم های ظالمانه و هوشمندانه، تضعیف اقتصاد ملی ایران، تورم بالا و کاهش قیمت نفت را از راه های مرحله اول آمریکا برای ملت ما دانست و گام های بعدی را در حوزه مذاکره و انتقال آن به سطوح عالی مقامات کشور در کنار فریب استراتژیک ایرانی ها با لغو تحریم و انتقال غرب گرایان سکولار و لیبرال ها از حاشیه به متن است .

امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه دشمن نیم نگاهی به تغییر رفتار ایران دارد و برخی در سایت ها و روزنامه ها ایران را به تعامل با آمریکا توصیه می کنند خاطر نشان کرد: دشمن مکارانه و حیله گرانه پیش می آید و متاسفانه ما بدون برنامه حرکت می کنیم . تسلیت رسمی جمهوری اسلانی به فرانسه بعد از سه چهار ساعت، در حالیکه حادثه زاهیه بیروت که سه روز قبل از آن اتفاق افتاده بود را بعد تسلیت می گوییم یا در حادثه نیجریه خیلی کند و بی رمق تسلیت بگوییم.

وی با محکومیت شیعه کشی در نیجریه و دیگرکشورهای اسلامی از موضع انفعالی دولت و سکوت خبری مطلق برخی روزنامه های اصلاح طلب انتقاد کرد . نسبت به کشتن غربیها داد زدن و برای شیعه دوازده امامی …

حجت الاسلام عرب شیعه کشی اخیر در جهان اسلام را نشانه عصبانیت جبهه استکبار و کشورهای مرتجع عرب به خاطر حادثه عظیم اربعین حسینی با حضور ۲۷ میلیون نفر در کربلا دانست .

وی با اشاره به بسته شدن پروند ه پی . ام . دی و اعتراف دشمن به ۱۲ سال دروغگویی درباره نظامی بودن ابعاد انرژی هسته ای ایران گفت: خدا کند این حرف ها لفاظی نباشد .

وی در پایان با تبریک هفته راهداری و حمل و نقل از تلاشگران عرصه راه و ارتباطات و خدمات راهداران تقدیر کرد .

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*