تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۲-۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۲-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۲-۹۴ آیسک

خطبه اول:

حجت الاسلام والمسلیمن عرب امام جمعه محترم آیسک ضمن دعوت خود وهمگام به تقوای الهی و تبریک پیشاپیش عید نوروز و بیان سوابق آن به استناد روایاتی تاییداتی برای نوروز عنوان نموده و گفت: برابر فرموده امام صادق(ع) : هر روزی که در آن معصیت خدا نشود عید است.” خطیب جمعه آیسک افزود: بایستی خرافات را از نوروز کنار بگذاریم مانند چهارشنبه آخر سال که یک سنت غلط خرافی است.

در ادامه وی به نکاتی در خصوص روزهای عید و لحظه تحویل سال از جمله: حضور در اماکن مذهبی به هنگام تحویل سال نو، خواندن دعای تحویل سال  اشاره نمود. وی گناه را یکی از مهم ترین عوامل گناه دانست و در خصوص قلب سلیم ، قلب مطمئنه و قساوت قلب ، انحراف قلب و مریض شدن قلب توضیحاتی را به حاضرین ارائه نمود.

خطیب جمعه آیسک در ادامه مباحث گذشته به تجسم برخی اعمال در دنیای دیگر اشاره نمود و با اشاره به حدیث معراج پیامبر اکرم(ص) به  تمجید موضوعاتی از جمله حلال خوری، توجه به نماز در مذمت حرام خوری، عیب جویی ، بی اعتنایی به نماز، ظلم بر یتیمان، بی حجابی نیز تاکیداتی داشت. و افزود : سعی کنیم در ایام عید دچار این گونه معصیتها نشویم. ناطق همچنین دلبستگی به دنیا و پرخوری را از دیگر عوامل مرگ قلب دانست .

وی برای تغییر حالات قلب به وضعیت مطلوب توصیه نمود: انسان مومن در مقابل گناه توبه می کند، مرگ  را یاد می کند خصوصا در نوروز، خدا را یاد می کند با قرآن خواندن  و بااهل معرفت همنشین می شود. وی همچننی در پایان سال توصیه نمود: بهتر است اول سال خلوت کنیم ببینیم چه کارهایی انجام داده ایم و چه کارهایی انجام نداده ایم، برای امور اخروی نیز مانند امور دنیوی برنامه ریزی کنیم، برای سال آینده چه اعمالی را می خواهیم پی بگیریم؟ فرصت طلایی عمر دارد از دست می رود.  در بین اطرافیان نیز  ثروتمندان فامیل فقرای فامیل را دریابند، کدورتها را آشتی دهند، در جلسات گناه با حالت خوب تذکر دهیم، شبهات در مایل دینی و انقلاب رابر طرف کنیم، به خانواده شهداء، جانباز و ایثارگز فامیل سر بزنیم، مجردها را به اازدواج تشویق و مسیر را برایشان تسهیل کنیم

امام جمعه آیسک در  خطبه دوم با اشاره به دستاوردهای امیدآفرین و رخدادهای تلخ پاره ای از آنهارا بر شمرد و افزایش نفوذ ایران در منطقه، دستگیری متجاوزان آمریکایی، راه اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی بدست متخصصان ایرانی قرارگاه خاتما لانبایء سپاه، رونمایی از موشکها و سیلوهای  موشکی و تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات را از اتفاقات شیرین سال ۹۴ دانست. وی افزود: از دست رفتن یاران انقلاب نظیر آقایان خزعلی و واعظ طبسی، فاجعه من، برزمین ماندن اولیت اصلی کشور یعنی اقتصاد مقا.ومتی  و نفوذ دشکن پس از برجام را از نکات تلخ سال گذشته ایران دانست و به سه دیدگاه افراطی، تفریطی و واقع بینانه در بحث نفوذ اشاره کرد.

ناطق با اشاره به سالروز تجلیل از مادران و همسران شهداء، روحیه و بصیرت آنان، روحیه طلاب و بسیجیانم را از موانع نفوذ در نظام دانست و بر بصیرت مردم و ولایی بودن آنها صحه گذاشت و از نقش و ولایت پذیری مردم خصوصا در خراسان جنوبی در فتنه ۸۸ و ولایت پذیری آنان سخن راند و افزود: در چننی استانی یکی از محکومین فتنه ۸۸ جلسه می گذارد و از حالا برای انتخابات بعدی زمینه سازی می کند اما باید بداند خراسان جنوبی و شهرستان سرایان جاوی فتنه گران نیست. که با فریادهای ” مرگ بر فتنه گر” توسط نمازگزاران تایید شد. وی افزود: مردم مراقبند اگر سال ۸۸ فتنه بعد از جند ماه جمع شد اما این بار آن را چند روزه جمع می کنند.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*