تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۹-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۹-۹۳

۲۸-۹-۱۳۹۳

امام جمعه آیسک با ادامه بحث گذشته به ذکر برخی دیگر از عوامل برکت آفرین در زندگی پرداخته و از جمله آنها ، صله رحم، شستن ظروف و جاور زدن منزل، اطعام مومنین وعیادت نمودن از مریضها را نام بردند. ایشان با تبیین و استناد به روایات معصومین علیهم السلام از مومنین خواستند به موضوعات فوق برای افزایش برکت در زندگی بیشتر توجه نمایند. در خصوص صله رحم ضمن تعریف آن به شیوه ای انجام آن شامل صله رحم زبانی، صله رحم فعلی ، صله رحم قلبی و صله رحم مالی اشاره نموده و به تفصیل آن را توضیح دادند.

در خطبه دوم حجت الاسلام والمسلمین عرب به موضوعات مختلفی اشاره نمودند:

۱-اربعین امسال متفاوت از هر سال و بی نظیر در تاریخ بود، بزرگترین اجتماع مذهبی جهان در کربلا اتفاق افتاد، بزرگترین اطعام دسته جمعی اتفاق افتاد. علیرغم تهدیدات دشمنان و پیش بینی تحلیل گران این واقعه عظیم رخ داد و نشان داد: حرکت امام حسین ع برای ظلم ستیزی بود،

کسانی که در مقابل امام حسین ع قرار داشتند معرفی شدند که همان یزیدیان زمان و داعش و غربیها هستند.

جمله معروف امام که راه قدس از کربلا می گذرد تعبیر شد.

نقش مشورت و پشتیبانی فکری جمهوری اسلامی سبب امنیت خوب مراسم بود و در جای جای کربلا تصاویر رهبری عزیز، آیت الله سیستانی و سید حسن نصراله دیده میشد که اقتدار و عزت ما را نشان می داد.

۲-خطیب جمعه آیسک افزود: عتبات عالیات خط قرمز ماست، اگر بخواهند به سوی عتبات حرکت کنند این مردم با اذن رهبری جواب محکمی به انان خواند داد.

۳-غرب و استکبار دائما در حال توطئه چینی علیه اسلام، اسلام هراسی  و ایران هراسی هستند که آخرین آن گروگانگیری در استرالیا و نسبت دادن آن به ایران بود. در حالیکه مجرم شخصی به نام محمد حسن منطقی بروجردی بوده است که بر اثر مسائل اخلاقی از دانشگاه امام صادق علیه السلام اخراج و سپس بواسطه مسایل مالی فرار کرد و به استرالیا پناهنده شده و همان زمان هم اعلام شده بود که تعادل روانی ندارد.

۴- امام جمعه محترم درادامه به نقش و جایگاه ویژه قرارگاه خاتم الانبیاء و نحوه شکل گیری آن اشاره نموده و تقابل آن با دولت را نگاه نادرستی عنوان نموده و به نقل از آقای نوبخت افزودند: قرارگاه خاتم با نگاه مادی کار نمی کند چگونه ممکن است از دولت دو میلیارد دلار مطالبه داشت و باز هم با نگاه خدمت آماده بود؟

۵-در ادامه به سفر ریاست محترم جمهور به استان و تنگناهای دولت از لحاظ مالی و برآورد درست مطالبات مردم اشاره نموده و خواستار حضور مردم در مراسم حضور وزیر محترم بهداشت به عنوان نماینده دولت در شهرستان شدند.

شایان ذکر است جهت تقدیر و تشویق گرایش به قرآن در بین دانش آموزان از دانش آموز محمد مهدی زهرایی که حائز رتبه دوم استانی مسابقات قرآن هفته بسیج گردیده بود با اهدای جایزه و لوح تقدیر فرمانده سپاه استان تجلیل شد.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*