تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰ مرداد ماه ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰ مرداد ماه ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰ مرداد ماه ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول با تبریک دهه کرامت و فرارسیدن میلاد امام رضا علیه السلام با بیان حدیثی از آن حضرت در باره لزوم فراگیری احکام اسلام و عمل به آن و انتقال به دیگران گفت: فقر فرهنگی امروز به دلیل دوری از کلام اهل بیت علیهم السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به خطبه همام نهج البلاغه گفت: یکی از صفات متقین نوع نگاه آنان به مرگ است، انان افرادی هستند که یک لحظه هم دوست ندارند این روح در بدنشان بماند.

وی ریشه فراموشی از مرگ را بر اساس آیات و روایات، آرزوهای بلند و طولانی، تکبر، غرق شدن در دنیا و ظواهر آن، نوع اعتقاد به آخرت و نوع نگاه به دنیا به عنوان محل ماندن و رفتن دانست

خطیب جمعه آیسک درباره الگوی آرامش در زندگی به انتقاد پذیری افراد اشاره کرد و بهترین شیوه را انتقاد غیر مستقیم برشمرد.

به گفته ی وی زیاد انتقاد کردن نتیجه عکس دارد و عیب جویی در زندگی ممنوع بوده و محبت زن و شوهر را از بین می برد.

امام جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تشریح آیه ی ۱۰۲ سوره نساء بر هوشیاری مسلمانان و آمادگی دفاعی در برابر دشمنان تاکید کرد.

حجت الاسلام عرب به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و زنده نگه داشتن احکام و معارف اسلامی و مبارزه با ظلم را از وظایف مسلمانان بر شمرد. به گفته ی وی وظیفه اصلی امروز ما شناخت نقشه استکبار و مبارزه با آن است. وی با اشاره به اینکه رهبری، آمریکا را دشمن اصلی اسلام معرفی کرده اند به تشریح سیاست های استکباری جهانی برای غرب آسیا در قالب ایجاد اختلاف و نفوذ در این منطقه پرداخت.

وی با اعلام اینکه بعد از توافق هسته ای با وجود برخی ادعاها نوع گسترش و نگاه آمریکا با کشورها هیچ تغییری نکرده است.

خطیب جمعه آیسک سست کردن باور های مقاومت و انقلابی در ایران، تخریب وجهه ایران در منطقه، تقویت غرب گرایان در ایران را در کنار حذف فناوری راهبردی هسته ای در ایران را استراتژی آمریکا برشمرد و افزود به رغم هشدار رهبری برخی عناصر داخلی جاهل در حال هموار کردن راه نفوذ دشمن به ایران هستند .

حجت الاسلام عرب دلبستگی و افزایش تعامل با ایران و نفوذ دادن بخش خصوصی سکولار و دو قطبی بار آوردن مردم ایران را سه رویکرد آمریکا برشمرد.

وی با اعلام اینکه دشمنان نگاه ویژه ای به انتخابات پیش روی ما دارند و برای تخریب شورای نگهبان از هم اکنون وارد عمل شده اند و مراقبت به هوشیاری مردم و مسئولان تاکید کرد.

خطیبه جمعه آیسک با اشاره به روز جهانی مسجد بر توسعه کارکرد و جایگاه رفیع مساجد برای رسیدن به مسجد تراز اسلامی تاکید کرد . وی درباره روز صنعت دفاعی نیز سخن گفت و با تبریک روز پزشک به پزشکان و سالروز ولادت امام رضا علیه السلام و روز کارمند به فرارسیدن هفته دولت اشاره کرد و با تبریک این هفته از تلاش های دولتمردان تقدیر کرد

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*