تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۸ آبان ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۸ آبان ۹۴

خطیب جمعه آیسک در خطبه اول با اشاره به فرموده حضرت علی (علیه السلام) تقوا برای انسان زاد و توشه و پناهگاه است و او را به سر منزل مقصود می رساند افزود: ما انسان ها در مسیر حرکت به سمت خدا نیازمند توشه هستیم و بهترین توشه تقوای الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه با تشریح عوامل مرتبط با آسان جان دادن گفت: ایمان و اعتقاد سالم، باقی بودن بر ولایت اهل بیت (علیهم السلام)، صله رحم، مداومت بر تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها)، نماز اول وقت و… مهمترین عوامل آسان جان دادن است.

امام جمعه آیسک در خطبه دوم با اعلام اینکه برخی مناسبت های تاریخی برای ما نماد هستند افزود: یوم الله ۱۳ آبان یکی از مناسبت های تاریخی و یک نماد مهم در کشور ما و یادآور درگیری همواره حق با باطل است که نباید از آن غفلت کرد. وی افزود: موضع گیری امام راحل (رحمه الله)  درباره کاپیتولاسیون، به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در تظاهرات انقلابی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران مهمترین رویدادهای یوم الله ۱۳ آبان است.

به گفته وی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (رحمه الله) هیمنه و ابهت آمریکا را درهم شکست و از آنجا که دشمنی استکبار بویژه آمریکا با ملت ما ادامه دارد و از وظایف ملت تکریم نمادها و بزرگداشت این ایام الله است و امسال باید روز ۱۳ آبان پرشور تر از همیشه برگزار شود و ملت یکپارچه شعار مرگ بر آمریکا سر دهند.

خطیب جمعه آیسک گفت: از اهداف آمریکا در مذاکرات هسته ای نیز این است که بتواند چهره ضد استکباری جمهوری اسلامی را در دنیا کمرنگ کند ولی مردم این روحیه ضد استکباری را با حضور در صحنه و سردادن شعار مرگ بر آمریکا حفظ خواهند کرد .

به گفته وی اکر دشمنان ملت ما در اجرای برجام نیز بخواهند بد عهدی کنند ساکت نخواهیم نشست .

حجت الاسلام عرب تاکید کرد مسئولان دقت کنند تا در بحث مذاکرات هسته ای خط قرمزهای اعلامی در نامه مقام معظم رهبری رعایت شود

وی یاد و خاطره شهید حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی را گرامی داشت و تایید حکم اعدام شیخ نمر در عربستان را محکوم کرد .

وی با اشاره به حرکت عظیم زائران حسینی در ایام اربعین گفت: این حرکت میلیونی نشان دهنده قدرت شیعه و انتقال پیام آنها به جهانیان است.

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*