تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۱۱-۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۱۱-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۱۱-۹۴ آیسک

گزیده ی خطبه های نمازجمعه ۹ بهمن ۹۴

امام جمعه موقت آیسک در جمع نماز گزاران با بیان حدیثی از امام سجاد(ع)اصول اخلاقی افراد با  ایمان را برشمرد و اظهار داشت : انفاق به رغم تنگدستی و به اندازه ی توانایی از صفات اخلاقی مومنان است. حجت الاسلام  والمسلمین مهدی آجری افزود: منت گذاشتن در انفاق به دیگران موجب باطل شدن این معروف می شود.

وی با استفاده به این روایات نجات یافتن از تنگدستی با انفاق کردن در حد توان، حق را به حقدار دادن و ادای دین، سبقت گرفتن در سلام کردن را از جمله صفات مومنان برشمرد.

وی با بیان روایتی    از رسول اکرم(ص)، محبت  کردن با مردم با خوشرویی  ، اطعام  نیازمندان و کمک به فقرا، سلام کردن، مقاومت  بر روزه و نماز شب به جا آوردن را از صفات اخلاقی مومنان بر شمرد.

خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود و نماز گذاران به رعایت  تقوای الهی، فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز  ورود تاریخی امام خمینی(ره)بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به وطن در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ را به وطن تبریک گفت و به حفظ شؤنات  اسلامی در جشن ها  تاکید کرد. حجت الاسلام آجری با استناد به سخنان رهبری و بزرگان نظام عوامل ماندگاری و بقای انقلاب  ملت  ما را;دینی و معنوی بودن مبنای انقلاب، مردمی بودن آن و تکیه بر نقش مردم، انجام تکالیف الهی و قیام برای خدا، رهبری علمای دین و رهبری دینی ،تکیه صحیح بر مبنای و ارزش های  انقلاب اسلامی  و هم جهتی ملت برای یک هدف(رسیدن به خدا)  دانست .وی با  اشاره به  تلاش  دشمنان انقلاب طی   سالیان گذشته  برای  منزوی کردن این نظام اسلامی افزود: انقلاب مدیون شهدا و خون  پاک آنهاست  لذا وظیفه ی همه ی ماست که بیدار و هوشیار بوده   و این گوهر گران بها را حفظ کنیم و دشمنان بدانند اگر بخواهند برای منزوی کردن انقلاب اسلامی ایران اقدام کنند ملت تو دهنی  بزرگی به آنها خواهند زد.

امام جمعه ی  موقت آیسک  حضور مردم را در صحنه و بیداری آنها را  مورد تاکید قرار داد  و افزود :وظیفه ی مسئولان  تقوا، شجاعت  و  خود آگاهی و وظیفه مردم ایمان، بصیرت و حضور در صحنه است و با این حضور هرگز دشمنان نخواهند توانست بر ما تسلط پیدا کنند.

درباره‌ی admin

۳ نظر

  1. فاطمه طاهرزاده

    باعرض سلام وخسته نباشید بابت سایتتون متشکرم عالییییییییییییی .

  2. فاطمه طاهرزاده

    ببخشید برنده مسابقه چطوربرگزیده اسشانتخاب می شود من از اول که این بخش راراه اندازی کردید برنده نشده ام

    • با سلام .. برندگان توسط واحد خواهران مشخص میشن. بین پاسخ های درست قرعه کشی میکنن.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*