تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۵-۱۳۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۹-۵-۱۳۹۴ آیسک

حجت الاسلام “طالبی “امام جمعه موقت آیسک درخطبه اول نمازجمعه این هفته در ادامه بحث هفته گذشته به چهارمین توصیه حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) در نامه ۳۱نهج البلاغه اشاره کرد و”یقین “را راهکارتقویت روح وقلب دانست.وی با اشاره به توصیه های رهبری معظم انقلاب درباره مطالعه کتب وآثار استاد شهید مطهری توسط جوانان گفت: ثمره مطالعه و مباحثه هادر این زمینه عامل برطرف شدن شک ودودلی هاست و قلب انسان با دور کردن شبهات به یقین رسیده وتقویت می شود.

خطیب جمعه شهر آیسک با بیان اینکه حکمت یعنی بینش وقدرت تشخیص بایدها ونبایدها تصریح کرد:به یاد مرگ بودن آرام کننده قلب هاست.

امام جمعه موقت آیسک در خطبه دوم با اشاره به سالروز شهادت شهید شیخ فضل الله نوری به تشریح تاثیر تقوا در افزایش قدرت تشخیص افراد ونشان دادن راه صحیح به آنها پرداخت. وی با بیان ابعاد شکل گیری نهضت مشروطه وعوامل انحراف آن گفت:الگو گرفتن ازاروپایی ها ووجود عناصر به ظاهر همراه با شعار مردم در حالی که در مبانی با انقلابیون کاملا متفاوت بودند یکی از عوامل تاثیرگذار در این انحراف بود.حجت الاسلام “طالبی “اظهار کرد: مردم با رهبری علما به دنبال خدا محوری- عدالت اسلامی واجرای قوانین الهی بودند ومبانی معرفتی روشنفکران غرب برگرفته از انسان محوری بود وتلاش کردند دین را از صحنه سیاست وزندگی مردم جدا کنند.به گفته وی دومین شاخصه آنها در مقابل با نهضت مشروطه مشروعه برداشت متفاوت آنها ازشعار مردم بود وتلاش آنها معطوف حذف اعتقادات دینی مردم بود که درچنین شرایطی شیخ فضل الله نوری علیه آن قیام کرد.

خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه در کشورما نیزریشه این تفکرات وجود داردوبرخی پیشرفت ورسیدن به آزادی وجهان مترقی را رفتن به سمت غرب می دانندخاطرنشان کرد: اگرحواسمان نباشد ممکن است این اتفاق بیفتدلذا تامل در جریان مشروطه برای جامعه الان ما ضروری است.

حجت الاسلام “طالبی “با اشاره به ۱۵مرداد سالروز بمباران اتمی هیروشیما وناکازاکی ژاپن گفت: دولت های مدعی حقوق بشر –دموکراسی وآزادی آن روز در یک بمباران ۱۶۰هزار انسان بیگناه را کشتند وامروز هم مدعیان حقوق بشر آمریکایی در فلسطین – لبنان –یمن وبحرین به قتل عام انسانی ادامه می دهند وما این جنایات ددمنشانه را محکوم می کنیم.وی درپایان سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی را به نمازگزاران تسلیت گفت.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*