تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه۱۴خرداد۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه۱۴خرداد۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه۱۴خرداد۹۵

امام جمعه آیسک در خطبه اول با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت باقی مانده ماه شعبان برای آماده شدن جهت حضور در مهمانی خدا در ماه رمضان گفت:عصاره روزه داری در ماه رمضان باید رسیدن به تقوا ی الهی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت:لذتی که در ندای الهی فراخوان مردم به بهره گیری از فیوضات ماه رمضان وجود داردسختی های روزه دری را از بین میبرد.

وی با تاکید برلزوم مطالعه آثار امام راحل بویژه صحیفه نور ووصیت نامه سیاسی الهی بنیانگذار انقلاب اسلامی لزوم مراقبت از گفتار واعمال- پرهیز ازغیبت  تهمت دروغ وبهره برداری از فیوضات معنوی ماه رمضان را خواستار شد.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه به رعایت تقوای الهی –سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت وبا اعلام اینکه شخصیت امام با هیچ شخصیتی در عالم قابل مقایسه نیست وآن عزیز سفر کرده را باید فقط با پیامبران مقایسه کرد تاکید نمود:صاحبان راستین انقلاب ومردم باید حافظ وناشر آثار وافکار امام(ره) باشند.

حجت السلام عرب با تشریح چگونگی فتح الفتوح امام در قلوب جهانیان گفت:یکی از شاخصه هایی که امام را از سایر علما ومراجع دینی متمایز کرده بود ادا کردنحق جهاد در راه خدا توسط وی بود . وی روحیه استکبار ستیزی امام خمینی (ره) را بی نظیر وموثر توصیف کرد وافزود:میراث ماندگار حضرت امام همان شعار “مرگ بر آمریکا”است.

وی افزود:عده ای به دنبال تحریف امام وشخصیت الهی او هستند لذا باید دقت کرد وشاخص ها را بشناسیم تا بتوانیم جلوی تحریف مبانی ناب امام را بگیریم.

ناطق در ادامه یکی از شیوه های تخریب را تحریف مبانی انقلاب اسلامی دانست وگفت:برخی با تفسیر به رای از حوادث تاریخی سعی دارند در مقابل استکبار کوتاه بیایند لذا برای مصون ماندن از این تحریف ها باید مبانی امام – انقلاب واسلام را غنی کنیم.

خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه پدیده معجزه گونه وکار کارستان امام خمینی ایجاد نظام اسلامی مقتدر در ایران بود تصریح کرد:نقش جمهوری اسلامی امروز در جای جای جهان برکسی پوشیده نیست واین اقتدار مرهون رهبری ونهضت امام بوده وامروز هم مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح ایشان اقتدار انقلاب را حفظ کرده وکشور را در بحرانها وفتنه ها با صلابت مدیریت وهدایت کرده اند.

حجت السلام عرب تاکید کرد عوامل اقتدار کشور را باید در تمام حوزه های علمی,سیاسیواقتصادی حفظ کنیم. وی راهکار اقتصاد مقاومتی در حوزه اقتصادی،جهاد کبیردر حوزه سیاسی وتبعیت نکردن از دشمن در مسائل فرهنگی و تقویت قدرت نظامی کشور را عوامل اقتدار نظام دانست.

امام جمعه آیسک با تبریک به نمایندگان مجلس دهم بویژه نمایندهی حوزه انتخابیه فردوس،طبس،بشرویه و سرایان گفت: تقاضای ما از نمایندگان مجلس توجه به منویات رهبری و عمل به فرمایشات معظم له در پیامی که به مجلس دادند است،نمایندگان باید تکیه گاه مردم و انقلاب باشند وشاخص های اسلامی و انقلابی را مد نظر داشته و اقتصاد مقاومتی،ژرف سازی فرهنگ اسلامی را بعنوان دو فوریت کنونی کشور سر لوحه خودشان قرار دهند.

وی مطالبه گری مردم را از نمایندگان مورد اشاره قرار داد و گفت :از نمایندگان می خواهیم هر چند ماه یک بار به مردم گزارش کار ارائه دهند.

وی یاد وخاطرهی شهدا بویژه شهدای قیام ۱۵ خرداد و آیت الله سعیدی را گرامی داشت.

 

 

 

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*