تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه۹۵.۲.۱۷
گزیده خطبه های نماز جمعه۹۵.۲.۱۷

گزیده خطبه های نماز جمعه۹۵.۲.۱۷

امام جمعه آیسک در خطبه اول یکس از مشکلاتی که آرامش خانواده ها را به هم میزند کمرنگ شدن گفت وگو ها در خانه دانست وتصریح کرد:وقتی این فرهنگ در جامعه حاکم نباشدمشکلاتی برای خانواده ها بوجود می آید که بعضا به طلاق منتهی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با بیان اینکه زن وشوهرهای ایرانی نیم ساعت در روز با هم گفتگودارند افزود: محور اغلب آنها هم موضوعات اقتصادی ومسایل تنش زا ومطالبه گری از یکدیگر است.

وی در ادامه بحث هفته های گذشته درباره عالم پس از مرگ به نوع ارتباطات اموات با عالم دنیا اشاره کرد وگفت:نوع اشراف انسانها در عالم برزخ متفاوت بوده وبستگی به ایمان افراد دارد.وی این ارتباط را شامل۱-اشراف واطلاع از زنده ها وهدایت آنها۲-بهره گیری از خیرات وهدایای زندگان۳-دیدار وملاقات با بستگان ودوستان  ۴-ارتباط با قبر وزایران قبرشان دانست.

خطبه دوم

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی وتبریک اعیاد شعبانیه به انگیزه بعثت نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کرد وبرطرف کردن رنج وسختی مردم ورساندن انسانها به کمال را مهمترین هدف بعثت برشمرد.حجت الاسلام عرب با اشاره به تداوم تقابل ها از تلاش سلطه گران برای تحریف حقایق اسلام وبی خاصیت جلوه دادن آن خبرداد وافزود:انها دو تعریف از اسلام را در مقابل اسلام ناب بیان کرده اند که یکی اسلام تحجر وتکفیری با محوریت عربستان است ونفی محوریت مقاومت وفاجعه آفرینی در کشورهای اسلامی وترویج وهابیت  وداعش را دنبال می کنند.

وی ترویج بی دینی وسکولاریزم را ماموریت این دسته دانست ودر ادامه مماشات با رژیم صهیونیستی –دراز کردن دست دوستی به سمت آمریکا-ترویج روحیه سلطه پذیری درجهان اسلام از شاخصه های اسلام سکولار برشمردوافزود:اسلام ناب محمدی با محوریت جمهوری اسلامی در ایران شکل گرفته است ویکی از شاخصه های مهم آن هم تشکیل محور مقاومت ودفاع از قرآن وسنت اهل بیت ۰ع) ومسلمانان است ومعتقد به کمک همه مستضعفین در جای جای عالم است.

نماینده ولی فقیه در آیسک اعتقاد والتزام برای آزادی وحقوق مردم-مشارکت در تعیین سرنوشت خود-مردم سالاری دینی-تاکید بر استقلال ملتها ودوری از روحیه سازش را درکنار حفظ ارزشهای ناب واعتقاد به جهاد اسلامی وروحیه شهادت طلبی وپیگیری تشکیل تمدن اسلامی را از شاخصه های اسلام ناب برشمرد وبا اشاره به فرمایشات امام راحل(ره)  رهبرمعظم انقلاب تصریح کرد:آنچه انقلاب اسلامی ما را بوجود آورد اسلام انقلابی بود واینکه امروز برخی مسولان می گویند:ما به دنبال اسلام انقلابی نیستیم حرفی پوچ است اینها افکار سکولاریزم را در جامعه ترویج می کنند.

حجت الاسلام عرب با بیان اینکه امروز نهال اسلام انقلابی به یک درخت تنومند تبدیل شده است گفت:پاسداران انقلاب اسلامی از عناصر موثر در به ثمر نشستن این انقلاب هستند وامروز نفس کشیدن ما مدیون زحمات آنان طی سالهای عمر انقلاب تا به امروز است.

وی عملکرد سپاه پاسداران وبسیج را در عرصه های سیاسی- نظامی واقتصادی الگوی موفقی برای کل کشور واسلام انقلابی دانست وسالروز تشکیل بسیج سازندگی را گرامیداشت.

ناطق با تبریک سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین(ع) وروز پاسدار از رشادتهای پاسداران در عرصه های مختلف تقدیر کرد.وی در ادامه زاد روز قمر بنی هاشم وروز جانباز راتبریک گفت وازصبر وتحمل آنان در تجلیل کرد.امام جمعه آیسک باگرامیداشت سالروز آزاد سازی هویزه گفت:روحیه مقاومت ومقابله با دشمن ملت ایران ناشی از اسلام انقلابی بوده وانشالله با اسلام انقلابی ریشه آمریکا واسراییل را خواهیم کند.

وی از بی برنامگی در عرصه فضای مجازی ابراز نگرانی کرد وبا اشاره به دغدغه های مقام رهبری گفت:چرا مسولان کاری نمی کنند ؟چند نفر باید به خاطر فضای نامناسب شبکه های اجتماعی به قتل برسند؟

 

 

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*