تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۱۶ اسفند
گزیده خطبه های ۱۶ اسفند

گزیده خطبه های ۱۶ اسفند

۱۳۹۲-۱۲-۱۷

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین عرب امام جمعه آیسک برگزار شد.

گزیده خطبه اول:

امام جمعه محترم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار گفتند: “اهل تقوا خداوند نزد آنها بزرگ است و همه چیز دیگر نزد آنها کوچک می شود. یکی از نمودهای حقیقی تقوا حضرت زینب (س) است که تحمل مصایب عظیم توسط حضرتش نشان بزرگی خداوند در نگاه ایشان است.  ….. اگر خدا را بزرگ می دانستیم از غرب نمی ترسیدیم از مشکل اقتصادی نمی ترسیدیم. ”

ایشان با اشاره به مسایل ارتباطات خانواده های امروزی و مشکلات در این خصوص افزودند: اوج رابطه خواهر و برادر بین امام حسین (ع) و حضرت زینب(س) دیده می شود.

گزیده خطبه دوم:

در خطبه دوم ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری اهم وظایف مسئولان نظام را در دوازده فراز زیر مطرح و آنها را تبیین نمودند:

۱- واقع بینی و دیدن نقاط قوت در مقابل نقاط ضعف   ۲- افتخار به نسل جوان ، متدین و انقلابی  ۳- توجه به ظرفیت های بیشمار داخلی و استفاده از آنها .  ۴- غفلت نکردن از دشمنی دشمنان    ۵-اجرایی کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی   ۶-تکیه بر مردم و حرکت جهادی ؛ مصادیق انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  ۷-نسبت به سالهای قبل پیشرفت داشته ایم.   ۸-مسئولان با جبهه دشمن مرزبندی شفاف داشته باشند.  ۹-بیمناک نشدن از دشمن و اتکال به خدا.  ۱۰- حفظ و تقویت وحدت ملی    ۱۱- توجه به فرهنگ دینی و انقلابی    ۱۲-طرح تمام مسایل به عنوان گفتمان مردمی

در ادامه به مناسبتهای روز درختکاری ؛ روز پرستار  و روز بزرگداشت شهدا اشاره نمودند.

ضمنا در پایان نماز جمعه توسط اداره منابع طبیعی بین نمازگزاران نهال رایگان توزیع شد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*