تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۱-۱-۹۴ نماز جمعه

گزیده خطبه های ۲۱-۱-۹۴ نماز جمعه

امام جمعه محترم امروز در جمع نمازگزاران عزیز پس از دعوت همگان بهرعایت تقوا، با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) صاحب شفاعت کبری و عزیزترین خلق خدا به پیامبر(ص) در خصوص مقام مادر و توجه مومنین به این موضوع مهم مواردی را متذکر شدند. خطیب جمعه محترم با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) در رابطه با روز زن ” اینکه شما قبول کردید روز ولادت حضرت صدیقه کبری(س) روز زن و روز مادر باشد، بریا شما مسوولیت میآورد.” گفت: زن باید در صراط و راه فاطمه حرکت کند، راهی که تقوا، دانش، عفاف، فرزندآوری، تربیت، عفاف، ایستادگی، شوهرداری و تمام زیباییهای زندگی درآن هست.  اما جمعه محترم فرصت حاضر را موقعیت مغتنمی بریا قدرشناسی از خانمها عنوان کرده و با توجه به نگاه ابزاری کشورهای غربی به زن از ظلم به آنها در این کشور سخن گفتند.

در ادامه با بیان نقش مهم نهادمقدس خانواده کیفیت محیط خانه از جهت صمیمیت و آرامش درون خانه را در تربیت نسلی سالم حیاتی دانست.

امام جمعه محترم آیسک حجت الاسلام والمسلمین عرب ضمن استناد به فرازی از آیه قرآن که می فرماید:” بر ظالمان تکیه نکنید این موجب می شود آتش شما را فراگیرد” حاضران و مسوولان محترم را به حساسیت در مذاکرات توجه داده و افزودند: طرف مذاکره ما اهل دروغ، فریب و نیرنگ، نقض عهد و خباثت است، نشان آن هم این است که پس از توافق ژنو ایران تمام تعهدات را انجام داد اما طرف مقابل با عهدشکنی تمام تحریم های جدید را مصوب و اعمال نمود. در اوج مذاکرات ما را تحریم می کنند، تهدید نظامی می کنند، این باعث دغدغه است.

در ادامه خطیب جمعه آیسک افزود: در مذاکرات اخیر برخی کاروانهای شادی راه انداختند، بعضی راه افتادند که همه چیز برباد رفت… در حالیکه هنوز هیچ اتفادقی نیفتاده است. این بیانیه نه اصل توافق است نه محتوای توافق. البته مردم و رهبر معظم به تیم مذاکره کننده اعتماد دارند، اما باید نقدهای جدی را گرفت ، تحلیل کرد و تبیین نمود.

امام جمعه محترم در ادامه همچنین با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ دستاوردهای هسته ای با تقدیم شهدای عزیز و زحمات فراوان بر صیانت از عزت ملت ایران تاکید نموده و به دلایل زیر فرجام مذاکرات را غیر خوشبینانه معرفی نمودند.

کشورهای روسیه و چین از رفع تحریمها به دلیل بازار خوب برای ایران متضرر می شوند. پس خیلی موافق نیستند.

با رفع تحریمها ایران جهش اقتصادی خواهد داشت که به ضرر کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه است. رفع تحریمها نظام سلطه و استمرار کار اسراییل را بر هم خواهد ریخت.

ضمنا امروز به مناسبت میلاد حضرتزهرا(س) نمازگزاران پذیرایی شدند و هدایایی نیز از سوی ستاد نماز جمعه بین خواهران توزیع شد.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*