تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۱-۶-۹۳

گزیده خطبه های ۲۱-۶-۹۳

امام جمعه آیسک امروز در خطبه اول با تاکید و توصیه به تقوای الهی به موضوع مهم آیین دوست یابی و تاثیرات آن در تربیت فرزندان اشاره نموده و به استناد روایات متعدد از معصومین دوست خوب را دااری دو ویژگی معرفی نمودند: کسی که انسان را افزون بر امور دنیوی به دار باقی و راه پر خطر آن فرا خواند و برای طی این مسیر نیز کمک و همراهی دایمی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب در خطبه دوم با اشاره به اینکه جهان در حال تغییرات مهمی با عنوان نظم نوین جهانی است بر حضور و تاثیر لازم نظام اسلامی در این موقعیت مهم تاکید نمودند. در ادامه به موضوع چگونگی شکل گیری، چیستی اعتقادات، رابطه با سیاست و حامیان گروهک تروریستی داعش اشاره نموده و افزودند:پس از بررسی لازم متوجه می شویم یک جریان حساب شده توسط آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و عربستان و … وجود دارد که طی چند سال گذشته سعی در حمایت از این گروهک را داشتند اما امروزه بخاطر منافعشان سیاست دوگانه ای را اتخاذ کرده و داعش سوریه را خوب و داعش عراق را بد میدانند. البته در مقابل دولت امریکا که با ائتلاف منطقه ای علیه داعش میخواهد وارد میدان شود و به زعم خود به دلیل عدم اعتماد به ایران از ما کمک نمی گیرد مردم ما می گویند؛ شما اگر به ما اعتماد ندارید ما افزون بر آن شما را تروریسم دولتی میدانیم.

در ادامه ضمن تبیین تاریخ و نحوه تشکیل انصار الله یمن و معرفی رهبران آن افکار و سیاستهای رهبر قیام یمن عبدالملک الحوثی را در حوزه های دفاع از مردم فلسطین، مقابله با صهیونیزم، مقابله با داعش به عنوان گروهی تروریستی و حمایت از حزب اله لبنان با نظام ما همسو دانست.

در پایان نیز با توجه به بستری شدن مقام معظم رهبری از توطئه های دشمنان نظام در این خصوص سخن گفته و تاکید نمودند علیرغم شفافیت موضوع و هوشمندی مقام معظم رهبری در مصاحبه قبل از عمل دشمنان سعی کردند شایعه سازی کنند که رهبری ایران به کما رفته اند ودر مردم نا امیدی ایجاد کنند. همچنین بر الگوپذیری و سرمشق گیری از معظم له در خصوص تاکید بر بستری و عمل شدن در بیمارستان دولتی تاکید نموده و افزودند: در تمام سطوح امام ما  الگوی ما باشد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*