تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۳ آبان ۹۳

گزیده خطبه های ۲۳ آبان ۹۳

امروز نماز جمعه شهرمان با حضور پرشکوه نمازگزاران عزیز برگزار گردید. امام جمعه محترم در خطبه اول با اشاره به عوامل برکت آفرین و برکت زدا برابر آیات قرآن به عوامل ایمان دسته جمعی همراه تقوا تاکید نموده و آن را اسباب برکت زایی معرفی نمودند. همچنین اعتدال و قناعت را به عنوان دو عامل موثر بر ایجاد برکت متذکر شدند.

خطیب جمعه شهرمان در پاسخ به این سوال که چرا کشورهای غربی و کسانی که ما آنان را کافر میدانیم به لحاظ مالی و اقتصادی برتر از ما هستند و به عبارتی برکت دارند دو عامل را طرح نمودند: یکی اینکه موضوع برکت که در آیات قرآن به آن اشاره شده برای مسلمانان است، برکت برای اهل ایمان با شرایط فوق تبیین می شود. و دوم اینکه طبق آیات قرآن برای کسانی که نعمتهای الهی را فراموش کرده اند به تدریج همه چیز را فراوان می کنیم تا شرایط آزمون آنها دشوارتر گردد (سنت استدراج) و آرام آرام آنان را به عذاب الهی نزدیک کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین عرب در خطبه دوم به موضوعات زیر اشاره نمودند:

-سفر نوری المالکی به ایزان و تمجید مقام معظم رهبری از کار ارزشمند وی برای واگذاری قدرت در شرایط حساس عراق و کمک به وحدت ملی.

-پایان مذاکرات مسقط و توهین همزمان رییس جمهور آمریکا به ملت ایران و تکرار ادعای بی اساس سعی ایران در ساخت سلاح اتمی.

– تمدید حالت فوق العاده و اضطراری برای مقابله با ایران و افطایش بی اعتمادی ملت ایران به آنها.

-سخن از تعلیق تحریم آن هم فقط تحریمهای رییس جمهور و بی تفاوتی نسبت به تحریمهای سنا و سازمان ملل.

– تشکر از مواضع خوب ریس محترم جمهور در سفرآذربایجان و مبنی بر اینکه ملتی اگر اراده کند میتواند آثار تحریم را به صفر برساند و حتی آن ار دور بزند و پیش هم برود.

-افزایش ۳۰۰ مورد تحریم جدید در طول انجام مذاکرات نشان این است که غربیها اصلا قابل اعتماد نیستتند.

-مادر عرصه موشکی کاملا تحریم بوده ایم اما با وجود ایمان و تجربه افرادی مثل شهید تهرانی مقدم اکنون جزء قدرتهای برتر موشکی دنیا هستیم. اما علیزغم این همه پیشرفت یک نفر در داخل باید بگوید ایرانی ها به درد آبگوشت درست کردن می خورند!!!.

شایان ذکر است  آقای کریمی فرماندار محترم شهرستان به اتفاق معاون سیاسی امروز در نماز جمعه شرکت نموده و در بین الصلاتین سخنانی را ایراد نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*