تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۴-۱۱-۹۳

گزیده خطبه های ۲۴-۱۱-۹۳

خطبه اول

در ادامه بحث عوامل برکت زا و برکت زدا در سلسله مباحث گذشته امام جمعه محترم گفتند: دعا وقتی مستجاب می شود که مقدماتی را رعایت کنیم به نظر میرسد ما از ایم مقدمات غفلت نموده ایم آن وقت انتظار داریم دعا مستجاب شود…  باران بباردو .. . ما حدود ۵۰ تا ۶۰ مورد از موارد را عرض کردیم. اصلا یکی از فلسفه ای شرکت در نماز جمعه همین است که به مرور انسان تقوا بشنود، تقویت کند و برکت برگردد.

در ادامه به یکی دیگر از عوامل برکت آفرین تحت عنوان عفااف اشاره نمودند. خطیب جمعه آیسک با ذکر حدیثی از امام رضا علیه السلام گفتند: از کارهای منافی عفت بپرهیزید که برکت را از بین می برد، دین را ازبین می برد. همچنین افزودن: افضل اعمال داشتن عفت است. ایشان در ادامه با تعریف عفت به عنوان یک حالت درونی و نفسانی که توسط آن از غلبه شهوت جلوگیری می شود تفاوافزودن نوشتهت آن را با حجاب بیان داشتند. و افزودند عفاف ابعاد مختلفی داردکه شامل ؛ عفت در نگاه، عفت در پوشش ، عفت در زینت و آرایش، عفت در گفتار و کلام.

در پایان خطیب جمعه آیسک ضمن نگرانی از ارتکاب برخی گناهان در سطح جامعه و شهر گفتند: وظیفه خودم می دانم در این مسیر با کار فرهنگی کاری کنم که مدینه فاضله ای که لازمه زمینه سازی ظهور است را با همکاری شما مردم بسازیم. شما دعا کنید تا توفیق باشد جامعه آماده ظهور را آماده کنیم. چون مقام معظم رهبری فرمودند، اگر در مسائل فرهنگی جان خودمان را هم بدهیم کم است.

خطبه دوم

خطیب جمعه آیسک ضمن تشکر از حضورهمه  مردم همیشه در صحنه و بصیر آیسک در حماسه با شکوه ۲۲ بهمن ماه گفت: همه ما آمدیم تا بگوییم مسئله ما با ابرقدرتها مساله هسته ای نیست، آنها با مسلمان بودن ما کار دارند موضوع هسته ای فقط بهانه است با موجودیت انسان مسلمان مخالفند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب افزود: نظام سلطه بداند اگر بخواهند غلطی بکنند جوانان ما نشان خواهند داد که از همین شهر صدها نفر مثل حاج قاسم سلیمانی بلند خواهد شد.

امام جمعه آیسک ضمن توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات افزودند: دو نکته برای الزام توافق وجود دارد۱-تحریمها یکجا برداشته شود ۲- مذاکرات طی یک مرحله باشد.  و با این فرمایش حضرت آقا معادلات دشمنان برهم ریخت.

در حاشیه نماز جمعه امروز از استاد گرانقدر و قاری محتر جناب آقای دهقان که در مسابقات اساتید دانشگاههای فرهنگیان کشور حایز مقام اول شده بودند توسط ستاد برگزاری نماز جمعه مورد تکریم و قدردانی قرار گرفتند که با اقدام ارزشمند خود هدیه خود را به پیش کسوت انقلاب در منطقه برادر عزیز جناب حاج سیدحسن برومند اهداء نمودند تا همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی از کسانی که سهم به سزایی در پیشبرد اهداف انقلاب داشته اند نیز تشکر گردد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*