تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۲۷-۴-۹۳

گزیده خطبه های ۲۷-۴-۹۳

امام جمعه محترم آیسک در آدینه این هفته ضمن توصیه به تقوا بر آمادگی جهت ورود به لیلالی قدر اشاره داشته و گفتند: کسی که در رمضان بیشتر عبادت کند، از نمازهایش مراقبت کند ، در نماز جمعه حاضر شود و در نماز عید فطر حاضر شود میتوان گفت شب قدر را درک کرده است.

ایشان همچننی به ایجاد وحدت و انس در جامعه اسلامی به عنوان اصلی ثابت نزد بشریت اشاره داشته و جماعت و رشد در سایه آن را یک قاعده عمومی دانستند. بنای حکومت حضرت رسول (صلی الله علیه و آله ) نیز بر وحدت بود. ایشان افزودند: دست خدا با جماعت است اگر کسی از جماعت جدا شد شیطان اور ا می رباید. در تاریخ سکوت امیرالمومنین (علیه السلام) در مقابل غصب خلافت نیز به علت برقراری وحدت و حفظ اصل دین بود. جنگهای حضرت امیر (علیه السلام) نیز برای حفظ وحدت بود.  دشمنان نیز در کمینند اجتماعات خانوادگی را از هم بپاشند و اختلاف بیاندازند کار شیطان نیز از ابتدا همین بود.

در خطبه دوم خطیب محترم جمعه آیسک به دغدغه های مقام معظم رهبری در بحث فرهنگ اشاراتی داشته و گفتند:

اشتباهات فرهنگی به راحتی قابل جبران نیست، چالش ها و خسارتهای فرهنگی را نمی توان به زودی مرتفع نمود. در مقابل احکام دین واجرای آن نباید کوتاهی شود . و به افرادی که تذکر می دهند نیز انگ افراطی گری زده شود. امروز باید ببینیم در سایت ها و مجلات و رسانه ها چقدر از فرهنگ دینی تبلیغ می شود. نباید با بی تفاوتی به دشمن در این قضیه کمک کنیم. در الگوسازی ها چقدر توجه داریم الگو کردن یک هنرپیشه یا یک بازیکن ورزشی آن هم برای تمام زمینه های زندگی کار نادرستی است.  ترویج زندگی غربی، مصرف زدگی، فرهنگ برخورد با دیگران، همسایه داری ، رانندگی و … باید جوانان خودشان به فکر باشند . همه باید دست به دست هم بدهیم.

ایشان در ادامه به اهمیت روز جهانی قدس برای مبارزه با صهیونیزم تاکید نموده واز مواضع ریاست محترم جمهور در خصوص فاجعه غزه تشکر نمودند. همچنین از پافشاری تیم مذاکرات هسته ای برای حقوق جمهوری اسلامی قدردانی نمودند.

در پایان از تلاش و تسریع در امر آسفالت بولوار امام رضا علیه السلام توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز تشکر نمودند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*