تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های ۸ اسفند ۹۳

گزیده خطبه های ۸ اسفند ۹۳

نماز جمعه ۸-۱۲-۱۳۹۳

خطبه اول

توصیه خود و دیگران به رعایت تقوا مثل هفته ای گذشته کلام آغازین امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین عرب بود. در ادامه به مناسبت هفته امور تربیتی و در آستانه شهادت حضرت زهرا(س) نکاتی در سیره تربیتی حضرت زهرا (س) توسط خطیب جمعه محترم مطرح گردید. امام جمعه محترم با تعریف تربیت و ذکر ابعاد  آن ، شاخصهای مهم آن از قبیل ؛ جامع بودن، تکید بر تزکیه قبل از تعلیم ، محوریت اعتدای در تربیت، نقش مهم مادران در تربیت فرزندان تاکید نموده و روشهای تربیتی صدیقه طاهره(س) را به شرح زیر برشمردند:

۱- الگو دهی مناسب در عمل ۲- روش موعظه حسنه ، رعایت گفتار در برخورد با فرزندان. ۳- استفاده از روش تمثیل، تشبیه و قصه گویی.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک با توجه به بیانات امام خامنه ای در روز مهندسی و با اشاره به تاکیدات معظم له گفت: در منطقه ما با افت آب شدیدی که وجود دارد برای تجلی شعار ” ما می توانیم ” باید روشهای کشاورزی را اصلاح کنیم، بهره وری را بالا ببریم، کشت ها را تغییر دهیم که قسمتی از آن وظیفه دولت  و قسمتی وظیفه مردم است.

در زمینه افزایش واردات و ضربه مهلک آن به تولید داخل نیز وی این موضوع را یکی از روشهای استعمار در جهان دانست و  گفت: مردم باید علیرغم قیمت بیشتر و کیفیت پایین تر اگر میخواهند تولید، اشتغال پایدار شود از خرید اجناس خارجی خودداری و مشابه داخلی را تهیه کنند.

خطیب جمعه آیسک در ادامه با اشاره به رزمایش شکوهمند پیامبر اعظم (ص) افزود: ما ملت صلح طلبی هستیم اما با ستیزه گری و دشمنی مقابله میکنیم. در طول قرنهای گذشته اگر ما شروع کننده جنگها نبوده ایم اما اگر دشمن بخواهد حمله کند با قدرت تمام پاسخ خواهیم داد. خطیب جمعه محترم موارد زیر را به عنوان نتایج انجام رزمایشها برشمردند:

۱-نمایش اقتدار و توانمندی نظامی.   ۲- حفظ امنیت و منافع ملی کشور   ۳- شناسایی نقاط قوت و ضعف و سعی در ارتقاء و پیشگری از انها.  ۴- تاثیر بر تحولات منطقه ای و جهانی   ۵- تقویت خودباوری. ۶- ایستادگی در مقابل قدرتها.

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*