تازه ها
خانه / اخبار / گزیده های خطبه نماز جمعه آیسک ۱۱ دی ماه۹۴
گزیده های خطبه نماز جمعه آیسک  ۱۱ دی ماه۹۴

گزیده های خطبه نماز جمعه آیسک ۱۱ دی ماه۹۴

امام جمعه آیسک درخطبه اول بابیان روایتی از حضرت علی (علیه السلام) درباره بالاترین اعمال گفت:تقوی دُرّگران بهایی است  که هیچ جایگزینی ندارد.حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب یکی ازرذایل اخلاقی راعصبانیت و خشمگین شدن دانست ودر ادامه بحث معرفی راه های جلوگیری ازخشم و کنترل عصبانیت گفت:وضو گرفتن ،صبوربودن،تفکر درباره عواقب خشم،محاکمه و حساب کشی خود بعد ازعصبانی شدن،إعمال برخی محدودیت ها وعهد گذاشتن در کنار معذرت خواهی سریع از جمله این راه هاست.

وی درباره حوادث پس از مرگ و اتفاقات عالم قبرنیز گفت :صدقه ، نماز لیله الدفن ، قرائت قرآن بویژه سوره های یاسین و ملک ، شهادت ۴۰مومن به خوبی فرد،انجام دادن کامل رکوع و ولایت داشتن و محبت اهل بیت (علیه السلام) بودن از وحشت قبر انسان می کاهد.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به تقوای الهی گفت:دشمنان و مستکبران عالم با ۳ روش سخت ( نظامی و خشونت  )نیمه سخت (کودتاو گماشتن افراد دست نشانده)و جنگ نرم به مواجهه با حکومت های مختلف که آنها را مانع خود می دانستندپرداخته و سعی در چپاول آنها دارند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب تصریح کرد:امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که تنها راه تا مین منافع اش درایران عوض کردن یکجای افکار توده مردم ومسئولان است وبرای ترویج فساد و فحشا،نفوذ در مراکز علمی، فریب، سلب اعتمادمردم از نظام برنامه ریزی و اقدام میکند.

وی با اشاره به اینکه از مقطع انتخابات سال ۸۸ ایادی دشمن تلاش کردندبین مردم و مسئولان فاصله بیندازند گفت:علاوه بر خسارت های مادی بیشماری که حوادث فتنه ۸۸ ایجاد کرد، شکاف بین مردم و مسئولان ، تخریب چهره نهادهای قانونی نظام از جمله بسیج،سپاه،شورای نگهبان،صداو سیماوبرخی شخصیت های نظام از مهمترین خسارت های این حوادث بود.

امام جمعه آیسک بااشاره به سالروز کشف حجاب رضاخانی از تلاش استکبارو استعمار برای تغییرپوشش و رفتار مردم خبرداد ومقاومت مردم در این حوادث راستود وتصریح کرد:ملت ما برای حفظ و عفت و حیاوحجاب شهید داده ودرس آنها به ما مقابله بازورگویی است.وی یاد و خاطره شهدای دانشجو را که در ۱۶ دی ماه با دست خالی به مصاف رژیم بعثی عراق رفتند گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه به نقض مکرر برجام توسط آمریکاییها اشاره کرد و با انتقاد از سکوت کمیته صیانت برجام از اجرای برجام گفت:باید مراقب شیطنت های دشمن باشیم. وی دستور رئیس جمهور به وزیر دفاع را برای تقویت صنایع موشکی کشور ستود ویاد وخاطره شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.

 

 

درباره‌ی adine4

یک نظر

  1. مرحبا بر شیرمرد و یاور ولایت حاج آقا عرب عزیز نفستان همیشه پر طنین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*