تازه ها
خانه / اخبار / یادواره ارتحال امام (ره)شهدای ۱۵ خرداد و شهدای شهر آیسک
یادواره ارتحال امام (ره)شهدای ۱۵ خرداد و شهدای شهر آیسک

یادواره ارتحال امام (ره)شهدای ۱۵ خرداد و شهدای شهر آیسک

یادواره ارتحال امام (ره)شهدای ۱۵ خرداد و شهدای شهر آیسک با حضور پرشور مشتاقان در حسینیه شهدا  این شهر برگزار گردید. در این مراسم با شکوه که با مداحی و سینه زنی همراه بود حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری سخنران برجسته کشوری با سپاس از برگزار کنندگان این همایش بزرگ  و در پاسخ به این سوال که چرا بعد این همه سال هنوز یاد امام و شهدا را گرامی میداریم گفت: ما همه دانشجوی این دانشگاه (دانشگاه ایثار و شهادت) بودیم اما شهدا فارغ التحصیل و ما مانده ایم پس این مسیر را تا رسیدن به هدف نهایی رها نخواهیم کرد و دعا میکنیم از مسیر امام و شهدا جدا نشویم.

عهد با شهدا

وی افزود:ما باید در این راه با شهدا عهدهایی ببندیم و و به پای آن بایستیم هر چند متحمل هزینه های فراوان شویم،راید برای آن تلاش کنیم وی تصریح کرد وقتی ما طلب شهادت میکنیم و آرزوی آن را داریم  باید هزینه آن را بپردازیم چرا که شهدا از همه چیر خود گذشتند و سبکبال شدند و آنگاه بود که مرگشان باعث حیاتشان شد.وی با تاکید بر اینکه بار عهد با شهدا سنگین است افزود: بیست و هفت سال پیش وقتی همه از رحلت امام درمانده و ناراحت بودند امامی که ما را با امام رمان آشنا کرد انتخاب امام خامنه ای راه را ببرای کشتی انقلاب هموار کرد. وی تاکید کرد از آن زمان خیلی از خواص و عوام بر عهد خود نایستادند.

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به اینکه عهد با شهدا لقلقه ی زبان نیست بلکه لیاقت و تلاش میخواهد “بریرها” و” حرها”  و “عباس ها “می خواهد

گذشتن از گناه و حرام

رییس موسسه سیره شهدا  سپس  به بیان و شرح  چهار عهد با شهدا پرداخت. این سخنران کشوری اولین عهد را گذشتن از گناه و حرام دانست و گفت: تمام اعمال ما باید برای خدا باشد همانطور که در جبهه های نبرد حق علیه باطل سرتاسر  نیات خالصانه و برای خدا بود..

وی تاکید کرد باید از گناه و حرام گذشت چرا که باعث میشود برکات مادی و معنوی از زندگی رخت برنهد. وی تصریح کرد:اگر جوان ما به گناه آلوده شود از راه  امام و شهدا جدا میشود.

وی ادامه داد: انسان باید از گناه بپرهیزد و در مقابل گناه و در شرایطی که باعث بوجود آندن گناه میشود عفت نفس پیشه کند و اگر گناه کرد استغفار کند

گذشتن از دیگران و گذشتن از دارایی هایمان

وی عهد دوم در برابر شهدا را گذشتن از خطای دیگران و عفو کردن دانست و تاکید کرد همه ملت مسلمان بدور از هرگونه اختلاف زیر چتر نظام و ولایت در کنار هم بایستند.

سخنران عهد بعدی را گذشتن از دارایی هایمان عنوان کرد و افزود:یکی از دارایی های ما ممکن است جایگاه و پست و مقام باشد چرا برخی در نظام اسلامی از آن نمیگذرند و به جوانان اعتماد نکرده و به آنان فرصت نمیدهند

گذشتن از جان و عزیزانمان

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری  عهد چهارم را گذشتن از جان و عزیزان دانست که اگر از عهده تعهدات قبلی برآییم به این مرحله میرسیم  وی تاکید کرد شهدا و والدین شهدا از جان خود و عزیزانشان گذشتند و به این مرحله رسیدند

سینه زنی، مداحی و پذیرایی از ۶هزار مهمان

لازم به ذکر است: دسته های عزاداری وسینه زنی بسیجیان گردان های الی بیت المقدس و امام حسین  بخش آیسک

مسیر هیات حسینی تا حسینه شهدا را به سینه زنی پرداختند ودر شروع مراسم در رثای امام مداحی توسط اقای عابدینی انجام شد.

همچنین آقای جعفرزاده از مشهد هم در جمع شرکت کنندگان به مداحی پرداختند.

در پایان این یادواره که برای بیست وششمین سال متوالی برگزار شد ۶هزار نفر از شرکت کنندگان ومهمانان پذیرایی شدند. در این مراسم جمعی از مسولان وروحانیون سرایان وفردوس نیز در این مراسم حضور داشتند.

گفتنی است شهر آیسک۲ سردار و۲۲ شهید را در راه دفاع از میهن اسلامی تقدیم نظام و انقلاب کرده است

 

 

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*